Księgarnia Matras wraca do żywych?

Reaktywacja Księgarni Matras.pl
Podziel się:
Facebook
Google+
https://www.ebookoo.pl/2018/03/19/ksiegarnia-matras-wraca-do-zywych/
Twitter

Dokładnie 25 października miał miejsce ostatni wpis na profilu Fb popularnej księgarni Matras. Bez słów pożegnania dla ponad 100 000 fanów, firma nagle przestała cokolwiek publikować a już wcześniej mogliśmy zaobserwować zamykane księgarnie w kolejnych punktach w całej Polsce.

O problemach księgarni pisałem już tutaj -> Księgarnia Matras na skraju upadłości, czyli co dalej z rynkiem czytelniczym?

Dopiero dziś na profilu gruchnęła informacja o reaktywacji! Jak możemy przeczytać na profilu Matras księgarnie, spółka eComGroup podjęła się nie lada wyzwania i reaktywacji Matras.pl na nowo! Będzie ciężko ale czemu nie?

 

Co to oznacza, że reaktywacja dotyczy Matras.pl?

Że aktywacja dotyczy tylko sklepu internetowego a punkty stacjonarne, jak znikały tak będą znikać i zmieniać właścicieli. Trudno tym bardziej, ale warto mieć na uwadze, że punkty stacjonarne w większości były nierentowne i nie opłacało się raczej trzymać ich przy życiu.

wersja beta

Kim jest nowy właściciel Księgarni Matras i skąd taka decyzja?

eComGroup to spółka z wieloletnim doświadczeniem w branży, odpowiadająca za takie marki jak:

  • znak.com.pl
  • Woblink
  • Chodnik literacki
  • Flow Books
  • Paskarz.pl

Cytując nowego właściciela powód decyzji o reaktywacji Matras.pl:

„Kochamy książki, kochamy księgarnie, do których się przywiązaliśmy, w których nieraz nabyliśmy cudowne książki. Matras był jedną z nich. Nie chcemy, by ta marka tak łatwo odeszła, dlatego postanowiliśmy ją wskrzesić i rozwijać.”

 

Podsumowując

Matras.pl rusza na nowo. Nowe rozdanie i nowa strona, która w tym momencie już działa ale każdy z nas może mieć wpływ na jej docelowe funkcjonalności. Osobiście, bez względu na dotychczasowe doświadczenia, uważam, że warto dać szanse nowej miotle 😉

Tym bardziej, że wcześniejsze sukcesy i doświadczenia pokazują, że eComGroup podchodzi do swojego Klienta bardzo poważnie.

 

Zapraszam na stronę www.matras.pl i na profil Matras Księgarnie na fb, by dzielić się uwagami. Razem możemy więcej 🙂